Zadanie z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego powstało dzięki dofinansowaniu Gminy Stalowa Wola
w ramach zadania pn. „Założenie strony internetowej dla gromadzenia i udostępnienia materiałów do dziejów Stalowej Woli”.

23 listopada 2022

NIEZNANE FOTOGRAFIE DAWNEJ STALOWEJ WOLI

Autor: Anna Garbacz

Fotografie te wykonywał amatorsko Stefan Łukasiewicz (1907-1973), pracownik Huty Stalowa Wola, a wcześniej Zakładów Południowych. Zachowało się blisko 200 rolek wywołanych filmów – negatywów. Znajdują się one w posiadaniu jego syna, Andrzeja Łukasiewicza, który udostępnił je naszej Fundacji.

Filmy te nie są datowane ani opisane. Wiadomo tylko, że zostały wykonane po wojnie. Wymagają one zeskanowania, a następnie pełnej identyfikacji.

Wybrane i opisane zdjęcia sukcesywnie będą umieszczane na stronie internetowej Fundacji.

Zachęcamy Państwa do uważnego oglądania tych zdjęć i pomocy w ich datowaniu i opisach.

Więcej aktualności

Miasto Stalowa Wola